Konec prodeje krabicových počítačových her?

Mezi trendy moderní doby patří digitální obsah a cloudové služby. Optická média zaznamenala znatelné ztráty v prodejnosti a jejich využitelnost je na historickém minimu, ať už kvůli nedostatku čtecích zařízení pro tato média, nebo i z důvodu nespolehlivosti CD/DVD disků. Hudební kompaktní disky pomalu nahrazují streamovací online služby a hry našly svou spásu v digitální distribuci.
Krabice na obtíž

Krabice na obtíž

Ondřej Rychtář, jednatel společnosti Aktiv Communication s.r.o., která zastupuje největšího hráče na trhu s digitální distribucí her u nás, obchod Key4you.cz, se k úpadku prodejů krabiček s hrou vyjádřil takto: “Zákazníci dnes již nechtějí hromadit doma krabice od her, pro které není využití a jen zabírají místo, často ani nemají mechaniku, kam by DVD vložili a moderní hry i po instalaci z mechaniky vyžadují nemalé aktualizace z internetu a stejně se tedy stahování nevyhnou.” Moderní náhrada za klasické krabice s diskem je digitální distribuce. Při té se zakoupí licenční klíč přes internet, zákazníci tento klíč aktivují pro svůj účet a hra se stáhne přímo od vydavatele či distributora hry.

Více
nyní na Key4you.cz
Zákaznická zkušenost s Key4you.cz hovoří o spokojenosti zákazníků s digitální distribucí

Zákaznická zkušenost s Key4you.cz hovoří o spokojenosti zákazníků s digitální distribucí

“Už dlouhou dobu nenakupuji krabicové verze her v kamenných obchodech, ani si je nenechávám zasílat přes internet poštou. Jednak bych připlácel nesmyslné částky za DVD, které nepotřebuji, protože všechny hry se dnes aktivují jen pomocí přiloženého klíče a disk s hrou pak k ničemu není využit, nebo připlácím za poštovné, kde nakonec stejně pošťák nechá balík na poště a ve schránce najdu pouze lísteček k vyzvednutí. Na Key4you.cz si vyberu hru z pohodlí domova, můžu si vybrat jak zaplatím z široké nabídky platebních metod, pokud nechci platit přes internet, můžu využít platbu v hotovosti, a přesto mít hru za mnohem lepší cenu a již během pár minut ji můžu hrát, jen aktivuji klíč a je to!”

Koupit
nyní na Key4you.cz
Recenze Key4you.cz dokazují, že poctivost a důvěryhodnost zákazníky oslovuje

Recenze Key4you.cz dokazují, že poctivost a důvěryhodnost zákazníky oslovuje

Zeptali jsme se Ondřeje Rychtáře, v čem předčí Key4you.cz klasický krabicový prodej a proč se zákazníci rádi vrací k nákupu na tyto stránky: "Je to jednoduché, jakmile si zákazníci vyzkouší, jak je tento systém snadný, jak rychle mohou mít svou hru a kolik mohou ušetřit času i peněz, pak se rádi vrátí a využijí naše služby opakovaně. Oproti dnes již zastaralému prodeji krabicových her, my nabízíme rychlost a ceny odlehčené o příplatky za fyzická média a poštu, díky zautomatizovanému systému si můžete objednat v sobotu o půlnoci a mít hru doručenou během pár minut. Také se u nás mohou přímo na stránce poradit s ochotným personálem, který jim bude rád nápomocen, ohledně svého nákupu."

Koupit
nyní na Key4you.cz
Digitální distribuce je budoucnost

Digitální distribuce je budoucnost

Digitální distribuce, zdá se, je odpověď moderní doby, kde vyhrává kvalita a rychlost. Kde namísto 50 krabiček na poličce, na které padá prach a DVD již není kam dát, vlastníte pouze váš herní účet, kde najdete všechny hry na jednom místě, jsou pravidelně aktualizovány a můžete je nainstalovat kolikrát chcete, na jakýkoliv počítač. Budeme tento vývoj určitě sledovat i do budoucna a vy, až si příště budete chtít zakoupit novou hru do sbírky, zamyslete se, jestli to nejde levněji a přitom jednoduše.

Koupit
nyní na Key4you.cz

Časová osa článků