Marta Kubišová s dcerou Kateřinou

Marta Kubišová s dcerou Kateřinou Foto: Archiv FTV Prima

Marta Kubišová se pochlubila dcerou: Je na slavnou maminku podobná?

23. června 2014 12:19

Zpěvačka Marta Kubišová (76) si nedovede představit život bez dcery Kateřiny, která je pro ni doslova vymodleným dítětem.

Před jejím narozením si totiž zpěvačka prožila osobní tragédii, když v pokročilém stadiu těhotenství přišla o dítě. „Až do sedmého měsíce šlo všechno velmi dobře, pak přišel první kolaps a začalo se to na mě hrnout. Dali mě na klopené lůžko a chtěla jsem to vydržet, ale dítě už bylo týden mrtvé,“ zavzpomíná Kubišová v dnešním Top Star magazínu.

Po narození Kateřiny se jí splnil sen, a aby dceři zajistila bezstarostné dětství, tajila před ní svou hudební činnost. „Vůbec mě nenapadlo, že zpívá. Jednou přišla babička a pustila mi písničku. Řekla jsem, že je hezká a chtěla jsem vědět, jaký pán ji zazpíval. Znělo mi to, jako když zpívá chlap,“ řekla dcera Kubišové o prvním setkání s tvorbou své matky.

„Pak mi to začalo všechno docházet. I to, co dokáže ten režim udělat. Když mě nevyzvedla ze školky, tak byla na výslechu,“ dodala Kateřina, která zpočátku těžce nesla maminčin porevoluční comeback. S jejím zpíváním prý nakonec svolila za příslib videorekordéru. 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků