Těhotná Světlana Zárubová je bez práce, další televize jí dala sbohem

Těhotná moderátorka Světlana Zárubová Witovská neuspěla při testech na post moderátorky pořadu Sama doma. Po svém odchodu z TV Prima nezabodovala ani na konkurenční České televizi a je bez práce. Moderátorka je překvapena, že neuspěla. Zatím ji o tom nikdo neinformoval.

Zárubová po odchodu s TV Prima chtěla znovu zakotvit na České televizi, kde již působila v roce 2006. I když ve zkušebních dvou dílech moderovala bezchybně, vedení televize se rozhodlo, že moderátorka novou posilou pořadu nebude.

"Světlana podala velmi slušný výkon v obou vysíláních. V tuto chvíli ale hledáme trochu jiný typ osobnosti. Od podzimu se formát Sama doma bude zásadně měnit, takže není vyloučeno, že v rámci změn může vzniknout i prostor pro moderátorku typu Světlany Witovské Zárubové," řekl Novinkám tiskový mluvčí České televize Ladislav Šticha.

Nikdo se jí neozval

Světlana Zárubová je v šoku. O tom, že neuspěla, ji nikdo z televize neinformoval.  "Oficiálně nic nevím, nikdo mi nedal vědět. Velmi nemile mě překvapuje, že se mnou Česká televize nekomunikuje, zatímco s novináři ano. Vy rozhodnutí stanice máte oficiální cestou, já ne. Byli jsme dohodnuti, že mi tento týden dají vědět, ale nějak jsem netušila, že to bude prostřednictvím médií," řekla Novinkám Zárubová.

Překvapena je také tím, že se měla účastnit veřejného konkurzu, jak se měl mluvčí ČT vyjádřit v médiích. Žádnou další uchazečku o moderátorskou židli pořadu Sama doma totiž ve studiu nepotkala. "Byla jsem oslovena televizí. Vybrali si mě, abych v pořadu Sama doma působila, a tak chtěli, abych si jeho moderování vyzkoušela. O žádném hromadném konkursu nebyla řeč," tvrdí moderátorka.

Někomu asi ležím v žaludku, myslí si Zárubová

"Chápala jsem to tak, že si mě vybrali a jen potřebovali zjistit, jestli to zvládnu, nebo ne. Jsem přesvědčená o tom, že to dopadlo dobře. Štáb byl po vysílání velmi spokojený, i ohlasy diváků nejen na internetových stránkách pořadu byly výborné. Netuším, co se tedy stalo. Problém asi nebude v tom, že bych to nezvládla," upřesňuje.

"Prvotní impuls vzešel od České televize a ne ode mě. Rozhodnutí televize proto neumím rozklíčovat. Nedokáži si ho vysvětlit jinak, než že někomu na Kavčích horách pravděpodobně ležím v žaludku," dodala rázně Světlana.

Gabriela Wolfová, David Zápal 


Časová osa článků