Josef Rychtář nechal na připomínku Ivetina skonu vyrobit prostý dřevěný kříž.

Josef Rychtář nechal na připomínku Ivetina skonu vyrobit prostý dřevěný kříž. Michaela Feuereislová

Rychtář hodil zpátečku a žadoní o povolení na stavbu památníku Ivetě Bartošové

Nejdřív to vypadalo, že bude chtít bojovat s větrnými mlýny a bude se snažit o jakousi partyzánskou akci s umístěním dřevěného kříže na místě, kde skočila pod vlak jeho žena Iveta Bartošová (✝48), nakonec ale rázné kroky úřadů přiměly ke zkrocení „zlého muže“! Josef Rychtář (61) už nebude vykopávat žádné díry nedaleko železniční trati a tajně je v noci osazovat památníkem na Ivetu.

Nejdříve zareagovali hasiči, když mu zasypali vyhloubenou jámu. Pak na místě začala hlídkovat policie, aby snad Rychtář neudělal žádnou hloupost a nesnažil se kříž postavit bez povolení. Říčanskému podnikateli tak nezbylo nic jiného, než přijít s prosíkem.

„Samozřejmě nechci porušovat žádný zákon a dostávat se do konfliktu s Českými dráhami. Proto jsem je požádal o povolení. Telefonicky jsem jednal s jejich zástupci a slíbili, že mi své vyjádření zašlou emailem. Přál bych si, aby ten kříž mohl být symbolem toho daného neštěstí, které se bohužel stalo. Rozhodně by nemělo jít o pietní místo, kam by někdo chodil,“ řekl nám vdovec. Čas ho ale tlačí, protože má jasný záměr: kříž má stát na místě do devětadvacátého června!

„Původně jsem ho chtěl umístit přesně měsíc ode dne, kdy Ivetka opouštěla tento svět v krematoriu, kde jsem se s ní rozloučil. Doufám tedy, že se mi kříž podaří umístit v den dvouměsíčního výročí od tragédie,“ uvedl a postěžoval si na nespravedlnost, která vládne světu a ubližuje celebritám, jako je on..

„Kdyby se taková věc stala někomu jinému a nebyl bych to já, Rychtář, a netýkalo by se to Ivety Bartošové, protože jsme pod mediálním dozorem, ten kříž by tam stál a nikdo by ho nezakazoval a nevěnoval tomu sebemenší pozornost,“ uzavřel Rychtář. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků