Hrob Ivety Bartošové

Hrob Ivety Bartošové Michaela Feuereislová

Já, já, já, jenom já. Tak Rychtář vysvětluje, proč má Bartošová hrob nesmyslně v Říčanech

13. června 2014 17:52

Pro většinu lidí bylo asi překvapením, že se místem posledního odpočinku Ivety Bartošové (✝48) staly Říčany. Zpěvačka ve městě sice krátce žila, ale stejně tak by optikou této logiky mohla její urna spočinout v pražských Modřanech, kde bydlela jeden čas v paneláku, v bytě jejího prvního manažera Tomáše Gottlieba, kde také bivakovala, nebo v domě v pražské Apolinářské ulici, kde žila s Ladislavem Štaidlem. Proč to tedy Josef Rychtář (60) udělal?

„Uhříněves by možná měla větší logiku, to máte pravdu. Ivetka žila v Uhříněvsi, která není od Říčan daleko. I to místo jsem zvažoval. Proč jsem se nakonec rozhodl pro Říčany? Je to moje rodiště a Ivetu chci mít co nejblíže k sobě. To je ten nejzásadnější důvod. Chci, abych ji měl nablízku a mohl jsem za ní každou volnou chvilku zajít a poklonit se její památce,“ uvedl pro Super.cz vdovec. Našel ale i další argumenty, byť se mnohým mohou zdát velmi chabé.

„Druhá věc je ta, že Iveta v Říčanech určitou dobu žila, než si zakoupila dům v Uhříněvsi. V Říčanech žije i nevlastní babička Arti, která se podílela na jeho výchově. I pro ni to nebude problém, Ivetku milovali. Je to moje rozhodnutí a to nezměním. Mám na to právo, které jsem využil. Mohl jsem dát Ivetku kamkoliv, zvolil jsem Říčany, protože k nim mám vztah. A pro ty, co budou chtít manželce zapálit svíčku, to jistě nebude problém, protože Říčany nejsou od Uhříněvsi daleko,“ dodal. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků