Nebýt Rychtáře, syn a zvukař Standa nemají ani na chleba. Proto s ním truchlí?

Nebýt Rychtáře, syn a zvukař Standa nemají ani na chleba. Proto s ním truchlí? Michaela Feuereislová

Žádní kamarádi, ale zaměstnanci! Kolem Rychtáře se po smrti Bartošové motají jen placení společníci

Mezi těmi, kdo Josefa Rychtáře (61) po smrti Ivety Bartošové (✝48) nejvíc podrželi, byla nejen třeba sestra Jarka, ale hlavně zvukař Standa, syn Honza nebo synovec Jarda. Kdo ale ví, jestli to mysleli nezištně, nebo zda se na stranu vdovce postavili z úplně jiných důvodů. „Jsou to Pepovi zaměstnanci, nechává jim vydělat dost slušné peníze,“ říká zdroj z Rychtářovy rodiny.

Rychtář má firmu na ostrahu objektů a vedle domu své exmanželky Dariny v Říčanech má proto služebnu s pultem centrální ochrany. U něj čtyřiadvacet hodin denně sedí jeden z hned několika podřízených Rychtáře. Když někde spustí alarm, jede se na výjezd. I na ten má vdovec lidi.

„Synovec Jarda přišel před smrtí Ivety o lásku, a tak si bral u Pepy, kde mohl spát a v klidu si bez rodiny urovnat myšlenky, víc nočních šichet. Jezdí i na výjezdy, ale to i Pepův syn Honza. A ten zvukař Standa, co já vím, u Pepy už taky tu zabezpečovací techniku dělá spoustu let. Všichni z něj mají finanční prospěch. Ale oni ho podpořili opravdu upřímně,“ tvrdí zdroj.

Právě zvukaře Standu přitom Iveta na podzim vyhodila na hodinu z domu. Přesto se mohl po její smrti vrátit a už skoro dva měsíce v něm žije i s vdovcem. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků