Své nejodvážnější scény odskákala Marilyn teplotou a infekcí...

Své nejodvážnější scény odskákala Marilyn teplotou a infekcí... Profimedia.cz

Marilyn byla ve své poslední hanbaté scéně kost a kůže: Trpěla infekcí a teplotou

14. června 2014 21:56

Odchod z filmového plátna nebyl pro ženu, ke které dodnes vzhlížejí tisíce filmových fandů jako k ikoně a symbolu zlaté éry Hollywoodu, nikterak důstojný. Ve filmovém studiu stála Marilyn Monroe (✝36) naposled při natáčení nikdy nedokončeného snímku Something's Got to Give (1962) pár měsíců před svou smrtí.

Natáčení filmu, ze kterého se dochovalo jen 37minutové torzo, od začátku pronásledovaly trable. Nejdřív to byla hereččina nepřipravenost a pak se přidaly i zdravotní komplikace. Všem bylo nad slunce jasné, že Marilyn, která byla nedlouho předtím odkopnuta prezidentem Kennedym, není v pořádku.

„K jejímu špatnému stavu přispěly prášky i alkohol, ale také chronická infekce podobající se zápalu plic. Po natáčení v bazénu se její zdravotní stav ještě zhoršil,“ vzpomínal její osobní maskér Whitey Snyder.

Na place Marilyn stačila oslavit ještě své poslední šestatřicáté narozeniny. Krátce nato Marilyn od Foxu vyhodili. Po několika týdnech se majitelé studia rozhodli, že dokončí natáčení v září. Happy end se však nekonal. Whitey už svou kamarádku líčil pouze jednou - do rakve. 

Jiří Nedvídek , Super.cz