Rodina zesnulého producenta Petra Dodala: Pohřeb nebude

Producent Petr Dodal, který ve čtvrtek v odpoledních hodinách spáchal sebevraždu, nebude mít pohřeb. Jeho rodina se rozhodla, že jej neuspořádá. Petrův popel bude rozptýlen v místě, které nadevše miloval.

Petr Dodal bude zpopelněn a rozptýlen v místě, které měl nejvíce rád a kde se cítil nejspokojenější. Rodina se s Petrem rozloučí s nejbližšími přáteli v soukromí.

"Petr Dodal měl desítky přátel mezi známými osobnostmi. Pohřeb by se nevyhnul přítomnosti bulvárních novinářů a rodina se chce vyhnout mediálnímu divadlu. I proto se manželka se syny rozhodli se s Petrem rozloučit důstojně v soukromí," řekl Novinkám blízký přítel rodiny.

Veronika Dodalová, manželka zemřelého producenta, Novinkám potvrdila, že pohřeb nebude. "Je to pravda, pohřeb se konat nebude," řekla Novinkám.

Petr Dodal spáchal sebevraždu ve čtvrtek v odpoledních hodinách. Spekuluje se o tom, že svůj život ukončil skokem ze skály. Policie ani rodina to ale nepotvrdily. Petra Dodala trápily těžké psychické problémy, se kterými se snažil bojovat. Léčil se s nimi v Psychiatrické léčebně v Bohnicích. Bohužel byly silnější než on. Petr svůj boj s touto krutou nemocí prohrál.

Dodal byl úspěšným producentem. Koprodukoval muzikál Děti ráje. Velmi aktivně také působil v charitě. Byl velmi významným sponzorem nadace Kapka naděje, v roce 2008 se stal členem její dozorčí rady.

Gabriela Wolfová 


Časová osa článků