Prezident Miloš Zeman při rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým Foto: Facebook L. X. Veselého

Prezident Miloš Zeman promluvil o sebevraždě Ivety Bartošové. Prý ví, kdo za to může

14. května 2014 14:53

Prezident republiky Miloš Zeman se rozhodl dát svému národu na srozuměnou názor na sebevraždu Ivety Bartošové (✝48). Na rozdíl od všeználka Jaromíra Jágra si ale rozhodně nemyslí, že na vině jsou novináři. Naopak, z podílu na smrti zpěvačky viní její okolí. I hlava státu tak už nepřímo obvinila Josefa Rychtáře (60) (a patrně i další lidi) z toho, že nemá úplně čisté svědomí.

„Já si, upřímně řečeno, nemyslím, že by bulvár byl hlavním faktorem sebevraždy Ivety Bartošové. To já bych se musel zasebevraždit aspoň patnáctkrát, a jak vidíte, jsem stále naživu,“ vtipkoval Zeman v Pressklubu Frekvence 1, který stanice vysílá o víkendu.

„Já si myslím, že Iveta Bartošová mohla zpívat tak jako třeba Marie Rottrová nebo Hana Hegerová do sedmdesáti nebo osmdesáti a že to, co ji zabilo, byli lidé kolem ní. Ten bulvár může být doplňující faktor, to vám samozřejmě uznávám, ale sám o sobě, kdyby byla v přátelském prostředí, by ji určitě nezabil,“ svěřil se se svým názorem moderátoru Luboši Xaverovi Veselému prezident. 

David Zápal , Super.cz