Hvězdy, jejichž životy vyhasly během tragických dopravních nehod.

Hvězdy, jejichž životy vyhasly během tragických dopravních nehod. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

5 autonehod, které se zapsaly do dějin: Tyhle filmové hvězdy našly smrt ve svém autě

S Hollywoodem jsou neodmyslitelně spojeny filmové hvězdy i se všemi jejich manýry, skandály a výdobytky, které si mohou za své peníze pořídit. Kromě honosných rezidencí s bazény jsou to nejčastěji luxusní auta, zejména pak rychlé sporťáky, jejichž volant rozhodně nepatří do rukou každého řidiče. Připomeňme si pět filmových hvězd, o které filmový svět předčasně přišel právě při tragické autonehodě.

Jako první z naší vybrané pětice hvězd jmenujme legendárního herce, který odešel na věčnost v pouhých 24 letech po srážce svého Porsche 550 Spyder s protijedoucím vozem. Idol dívek a žen z dramatu Rebel bez příčiny či Obr a nadějný automobilový závodník James Dean dojezdil na silnici 46 v Kalifornii 30. září 1955.

Podobný osud čekal i hvězdu, která byla často přirovnávaná k Marilyn Monroe a sama toužila dosáhnout její slávy, Jayne Mansfield. Kráska z filmu Sliby! Sliby!, kde se jako první americká herečka objevila úplně nahá, zemřela v roce 1967 jako čtyřiatřicetiletá při nehodě i se dvěma svými přáteli. Štěstím v neštěstí bylo zázračné přežití jejích tří dětí, které spaly na zadních sedadlech.

V září 1982 přišel při autonehodě svět o další hereckou legendu a zároveň monackou kněžnu Grace Kelly. Oscarová držitelka z roku 1955 za snímek Venkovské děvče proslulá svou elegancí a dokonalou krásou naposledy vydechla 13. září 1982, když se vracela autem se svou dcerou Stefanií z venkovského sídla do Monaka. Za volantem dostala náhlý srdeční záchvat a s vozem sjela z více než třicetimetrového srázu. Její dcera utrpěla krční zlomeninu, ona však už nenabyla vědomí a druhý den v nemocnici podlehla. Bylo jí pouhých dvaapadesát let.

Poslední dvě jména a jejich úmrtí máme ještě v živé paměti. Začátkem října 2013 podlehl svým zraněním po dopravní nehodě nedaleko Říma italský herec Giuliano Gemma. Ve věku 75 let zemřel v nemocnici v Civitavecchii. Nejznámější se stal díky roli Nicolase v prvních dvou dílech slavné ságy o markýze Angelice.

Loni celý svět zasáhla smrt Paula Walkera. Koncem listopadu přišel ve čtyřiceti letech o život v Porsche i se svým kamarádem, jenž vůz řídil. Zazářil v akční sérii Rychle a zběsile, ale neméně skvělý byl i jako otec. Kvůli dceři Meadow dokonce plánoval, že skončí s kariérou a bude se věnovat hlavně jí. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků