Leona Černá: I kdybych zhubla 15 kilogramů, budu stále rozložitá

Zpěvačka Leona Černá, finalistka třetí řady soutěže Česko hledá SuperStar, zažívá v posledních měsících velké změny. Pracuje nejen na svém hudebním rozvoji, ale hlavně na své postavě.

Blíží se druhý ročník Československé SuperStar. Nepřepadá vás při sledování upoutávek trochu nostalgie?
Pocítila jsem trochu nostalgie, když přišel X-Factor. Byla to první soutěž, co přišla po nás. Potom už mi to nepřišlo tak osobní. SuperStar mě sice zviditelnila, ale čas jde dál a já žiju současností. Hraju v muzikálech, jezdím po republice se sólovým zpíváním, rozjíždíme projekt s Tučňáky Michala Tučného. Spíš mi trochu vadí, že SuperStar a podobné soutěže zahušťují mediální scénu desítkami nových tváří a nikomu nedají tu opravdovou šanci prorazit.

Vy jste především muzikálová zpěvačka, ale ještě před účinkováním v SuperStar jste vystřídala několik zajímavých povolání. Například jste dělala vlakový doprovod na česko-německé dráze. Nestýská se vám po těch zaměstnáních?
Mně se nestýská ani tak po tom povolání, jako po životních jistotách. Už mi na účet pravidelně nepřichází ta určitá částka, na kterou jsem byla zvyklá. To je velká nevýhoda mého současného povolání. Nicméně moje sestra jede doslova v mých kolejích a pracuje nyní jako vlakový doprovod na stejné dráze, kde jsem dříve dělala já. Byla jsem ji nedávno navštívit, potkala jsem staré kolegy, projela jsem se vláčkem a trochu si zavzpomínala.

Na které trase jste jezdila?
Byla to německá společnost, která původně jezdila z Žitavy do Eibau, potom se to protáhlo ještě do Liberce, ale tam jsem byla všehovšudy jen asi desetkrát. Dřív se jezdilo malými vláčky, kterým se přezdívalo Hurvínci, protože strašně pískaly. Strojvedoucí nebyl oddělen od cestujících, prostě takový autobus na kolejích. Bohužel, tyhle vlaky už šly do starého železa a ta železnice už pro mě trochu ztratila své kouzlo.

Nedávno jste prý rapidně změnila svou životosprávu. Jak jste odolávala svodům vánočních dobrot?
Neodolala jsem. Ale měla jsem to naplánované, protože dietu držím už asi půl roku, tak jsem si od ní chtěla trošičku odpočinout. Nedokážu si úplně zvyknout na režim, ve kterém si člověk vždycky musí něco odříct, a tak jsem potřebovala uspokojit své chutě trochou vánočního cukru. Stačilo mi ochutnat, nemusím to přehánět.

Pochlubte se, kolik už jste shodila?
Před Vánoci to bylo 18, ale teďka… Teď musím zase zabrat. Ráda bych zhubla ještě něco navíc. Spolupracuji nyní s fitness centrem Na Kavalírce, a také jsem již podstoupila několik kavitací (pozn. red.: bezbolestná ultrazvuková liposukce), kterými bude moje tělo formováno mnohem intenzivněji.

Myslíte, že vám nová životospráva pomůže přeměnit vysněné cíle v realitu?
Já myslím, že i kdybych třeba zhubla dalších 15 kilo, tak pořád budu taková rozložitá a hlavně mám hutnej hlas. Jsem prostě ideální na takový ty „herdek baby“. Ale je třeba fakt, že jsem si v Saigonu zahrála Kim, i když to byla taková, jak říkal pan režisér Novotný, Vietnamka s mínus jedničkama. Jsem moc ráda, že jsem jí na své muzikálové cestě potkala a chvilku si vyzkoušela být princeznou.

David Štrup 


Časová osa článků