V Kroměříži Iveta přijala pomoc.

V Kroměříži Iveta přijala pomoc. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Alkohol dostal Ivetu Bartošovou na dno: Takhle se v Kroměříži léčila ze závislosti, když ještě nebylo vše ztraceno

Tragicky zesnulá zpěvačka si prožila okamžiky na vrcholu i chvíle, kdy byla na absolutním dně. Snad nikdo jiný nedokázal opakovaně prožívat pády a vzestupy právě tak jako Iveta Bartošová.

Princezna českého popu se před světem prezentovala jako vyrovnaná žena, přestože po psychické stránce nebyla nikdy zcela vyrovnaná. V minulosti však byla její tvorba podstatnější než soukromý život, což se ovšem zlomilo v roce 2007, kdy Iveta kvůli závislosti na alkoholu skončila v léčebně v Kroměříži.

Ze slavné zpěvačky se rázem stala příslušnice nižší společenské třídy, která se nedokázala čelem postavit své slabosti pro alkohol. Do zařízení pro závislé osoby ji tehdy přivezla Arturova chůva Golda, která zubožené zpěvačce podala pomocnou ruku.

Iveta tehdy byla ochotná přijmout vlastní chybu a dobrovolně nastoupila na léčení, kde ji navštěvoval její tehdejší partner Roman Hanke. Bartošová připustila, že se bez odborné pomoci neobejde, a odvykací terapie ji dočasně před nástrahami alkoholu ochránila.

Léčení ovšem nepřineslo dlouhodobé výsledky a zpěvačka opakovaně sáhla po lahvi. Snad nejvýrazněji byla její závislost zřejmá během loňské dobrodružné cesty po Itálii. Josef Rychtář po opětovném šťastném shledání tvrdil, že Ivetu přiměje k léčbě pod dohledem odborníků. Nejspíš však nechtěl přijít o její náklonnost, a tak od svého velkorysého plánu záhy upustil. Kdyby Bartošová svou závislost a špatný psychický stav už tehdy konzultovala s lékaři, mohla být nejspíš stále mezi námi. 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků