U domku Ivety Bartošové je pořád rušno.

U domku Ivety Bartošové je pořád rušno. Michaela Feuereislová

Sousedé Ivety Bartošové touží po klidu: Bitky, vášně fanoušků a davy cizích lidí změnily poklidnou čtvrť k nepoznání

7. května 2014 11:04

K domku Ivety Bartošové (✝48) v pražské Uhříněvsi neustále proudí davy fanoušků, kteří k baráčku pokládají květiny, vzpomínkové vzkazy a plyšáky. Jindy naprosto poklidná vilová čtvrť je tak neustále plná lidí, kteří domek Bartošové hledají.

Sousedé sice byli na rozruch kolem Ivety Bartošové zvyklí, protože i v době, kdy zpěvačka ještě žila, byl často před jejím domkem rozruch, ale tentokrát už jsou z nevítaných návštěvníků a neustálých incidentů pořádně naštvaní.

„Neustále nás někdo oslovuje a ptá se, kde bydlela Bartošová, že chtějí zapálit svíčku, to je ale to nejmenší, jen nechápu, proč ale s dotazy otravují i děti,“ řekla Super.cz žena ze sousedství.

Také fyzické a slovní střety různých fanoušků Ivety Bartošové už sousedy pomalu přestávají bavit. Naposledy v pondělí bláznivý fanoušek za vydatného zájmu médií málem zaútočil na Zdeňka Macuru (44). Situaci nakonec uklidnila až přivolaná policejní hlídka, která by si v ulici klidně mohla zřídit služebnu.

„Bojíme se pomalu pouštět děti do ulice, aby se nepřipletly k nějaké rvačce, je tu plno cizích lidí a je to už každému nepříjemné a omezující. Vysvětlujte to dětem, které z toho nemají rozum,“ dodala naštvaná žena, která už se těší, až bude v ulici konečně klid. 

Anna Veškrnová , Super.cz