Malá Wilhelmina se před princeznou styděla...

Malá Wilhelmina se před princeznou styděla... Profimedia.cz

William a Kate v Austrálii uctili památku nečekaně zesnulého bratra vévodkyně Camilly a splnili sen tříleté holčičce

Manželka prince Charlese, vévodkyně z Cornwallu Camilla (66), včera tragicky přišla o svého mladšího bratra Marka Shanda, který ve dvaašedesáti letech zemřel po pádu na zem před Gramercy Park Hotelem v New Yorku. V nemocnici Bellevue podlehl na následky poranění hlavy. O smutné události se William (40) s Kate (41) dozvěděli během návštěvy Canberry, kde rovněž Camille vyjádřili smutek nad její ztrátou a v prohlášení jí kondolovali.

Podle policie došlo k pádu tak, že Shand vrazil do otočných vchodových dveří hotelu poté, co si odskočil ven na cigaretu. Přitom upadl na zem tak nešťastně, že si narazil hlavu, a o dvanáct hodin později zraněním podlehl.

William s Kate i přes tragickou událost absolvovali závěrečný program jejich oficiální cesty po Austrálii. Navštívili Národní arboretum v Canbeře a setkali se rovněž s tříletou Wilhelminou, pro kterou bylo setkání s Kate velkým snem, protože podle slov její matky Keeley Dreghorn zbožňuje princezny. Holčička vévodkyni stydlivě předala pugét květin a na oplátku se od ní dočkala pochvaly jejích květinových šatiček. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků