Iveta Bartošová

Iveta Bartošová Foto: reprofoto VIP zprávy/archiv FTV Prima

Exekutoři promluvili o dlužnici Bartošové. Chtějí ji donutit, aby se nevyhýbala placení!

Jak Super.cz již uvedl, Iveta Bartošová (✝48) musí zase začít pořádně vydělávat, protože si na ni opět posvítili exekutoři. Na zdravotním pojištění už dluží nějaký ten pátek, ale stále se dušovala, že je s pojišťovnou domluvená a pravidelně splácí. Proč tedy nyní exekutor přistoupil k zablokování jejího domu?

„Mohu potvrdit, že jde o nově zahájené řízení. Bližší informace však vzhledem k povinnosti mlčenlivosti nemůžeme poskytnout,“ prozradila Super.cz mluvčí Exekutorské komory Petra Báčová.

Proč však nové řízení? Vždyť jedno kvůli dluhu na zdravotním pojištění již běželo. Že by se vyskytly nové dluhy a Iveta se neměla k jejich placení? Na to nám bohužel soudní exekutoři nemohli ze zákona odpovědět.

K zastavení vily Bartošové ale přece jen něco uvedli. „Desátého dubna obdržel katastr nemovitostí úřední pokyn k zaevidování zástavního práva exekutorského, a to ve prospěch věřitele Všeobecné zdravotní pojišťovny,“ pokračuje Báčová.

Obecně přidává, že samotné zástavní právo nevede automaticky ke zpeněžení nemovitosti dlužníka. „Pouze zajišťuje pohledávku věřitele. Pokud je vydán i příkaz k prodeji nemovitosti, též to neznamená, že tato nemovitost bude automaticky vydražena. Příkaz totiž mimo jiné zajišťuje pořadí pohledávky konkrétního věřitele,“ dodala „hlásná trouba“ českých exekutorů. Jde tedy o jakousi nátlakovou akci na dlužníka, aby s dluhem něco dělal a koukal ho splatit, než věřiteli dojde trpělivost.

„S pojišťovnou jsme vstoupili do jednání. Věřím, že se domluvíme,“ uvedl k tomu již dříve manžel a manažer Ivety Josef Rychtář. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků