Markéta Hrubešová

Markéta Hrubešová Foto: archiv České televize/Michal Bok

Tohle je ohnivá zrzka, která se už v 17 svlékala v televizi? Seriálová hvězda se proměnila v utrápenou ženu s vráskami

Oblíbená herečka Markéta Hrubešová (50) je známá jako svůdná, sexy zrzka, která snad v každé herecké roli oslňuje svými půvaby. Už v sedmnácti letech se ostatně neváhala svlékat ve filmu a své ženské křivky obnažila v televizi hned několikrát.

Hrubešová se však v rámci své role ve válečném dramatu s židovskou tematikou proměnila k nepoznání. Namísto šmrncovní dámy na obrazovkách uvidíte utrápenou ženu s vráskami, potýkající se s nešťastným osudem a dobou.

Snímek režiséra Jiřího Svobody a Tomáše Töpfera ostatně vznikal i v prostředí koncentračního tábora Terezín. Příběh se točí kolem židovského manželského páru, který adoptuje mladou dívenku v době, kdy ještě nemohl tušit, jaký smutný osud dívce připraví, když z křesťanky udělají židovku. Markéta Hrubešová hraje sousedku židovské rodiny, jejíž dcera se kamarádí s adoptovanou dívenkou. Dcerku Markéty Hrubešové si zahrála její skutečná dcera Christel.

Ve filmu se kromě Markéty Hrubešové objeví i Lenka Vlasáková, Ági Gubiková, Marta Vančurová, Petr Štěpán či David Novotný. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků