Bára Basiková promluvila o plastikách.

Bára Basiková promluvila o plastikách. Michaela Feuereislová

Poprvé promluvila o prodělaných plastikách: Víme, kolik jich Bára Basiková má

18. dubna 2014 5:55

Protože jsme Báru Basikovou (55) potkali na benefičním koncertu na podporu projektu Nový život díky plastice, který pomáhá lidem, kteří mají vzhledový defekt, těžce se jim s ním žije a chodí mezi lidi, ale operaci by jim neproplatila pojišťovna, zajímalo nás, zda i zpěvačka někdy něco takového prožívala.

"V dětství, až do patnácti let, jsem nosila silné brýle, dokonce i okluzor přes jedno oko. Hrozně jsem se za to styděla a tím, jak jsem vypadala, dodnes straší lidi, když někde promítnou ukázku z pořadu Zpívá celá rodina, kde jsem tehdy soutěžila. Doktoři mi ale řekli, že moje zraková vada se v dospívání zlepší, a opravdu jsem mohla brýle, které tehdy nevyráběli zrovna pěkné, odložit," vzpomínala Bára.

V rámci projektu se ovšem setkala s lidmi, kteří jsou na tom mnohem hůř. "Natáčela jsem s nimi medailonky a bylo to docela smutné. Potkala jsem se s lidmi s různými defekty, od dívky s obrovským nosem, která se kvůli tomu stydí chodit ven a nikdy neměla kluka, nebo dámy s obrovskou disproporcí mezi ňadry," vyprávěla.

"Plastika jim opravdu změní život," mínila a nás zajímalo, zda už má nějakou za sebou i ona. A Bára přiznala dokonce dvě. "Když se mi narodila dvojčata, měla jsem opravdu hodně rozestoupené břišní svaly, takže jsem podstoupila abdominoplastiku břicha. A po nehodě, kdy jsem spadla z kola, jsem si nechala opravit nos," vypočítala.

Zásahům plastických chirurgů se nebrání ani do budoucnosti. "Gravitace je neúprosná, takže rozhodně neříkám, že si nenechám třeba trochu zvednout obličej, takže známost s plastickým chirurgem, který tenhle projekt zaštiťuje, se mi bude hodit," uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků