Karel Voříšek

Karel Voříšek Michaela Feuereislová

Comeback roku? Voříšek po svém skandálu s StB a přestupu na Primu opět vyhrál TýTý

5. dubna 2014 20:30

Tak tenhle comeback zřejmě nikdo nečekal. Ještě před pár lety sbíral Karel Voříšek (55) ceny TýTý jako na běžícím páse. To však jen do doby, než se provalilo, že měl v osmdesátých letech být pod krycím jménem Renda donašečem StB. Na jeho domovské televizi Nova se pod ním zlomilo křeslo a Voříšek byl odejit, aby se mohl veřejně očistit.

Po několika měsících, kdy po něm nebylo ani vidu ani slechu, se loni v květnu najednou vyloupnul vedle Kláry Doležalové v hlavní zpravodajské relaci konkurenční televize Prima.

A ovoce popularity sklidil Voříšek opět dnes večer a byl v šoku. „Já nevím co na to říct. Srdce mám až někde v puse. Děkuju ti, Jitko Obzinová, že jsi mi zavolala. Děkuju Primě, že mě vzdala na palubu,“ poděkoval Voříšek s uličnickým výrazem malého kluka.

V jeho návrat na výsluní mnozí nedoufali, ale jeho dnešní ocenění v anketě TýTý v kategorii Osobnost televizního zpravodajství je důkazem, že mu ani skoro třicet let stará kauza neublížila a jeho tehdejší popularita kvete stejně jako dříve. 

Jiří Nedvídek , Super.cz


Časová osa článků