Filip Čapka si opět zahrál v netradiční seriálové scéně.

Filip Čapka si opět zahrál v netradiční seriálové scéně. Foto: Super.cz/Archiv FTV Prima

Fuj, co tam proboha dělal? Hvězda Cest domů se válela v drůbežárně olepená slepičími exkrementy

3. dubna 2014 22:01

Herec Filip Čapka, který hraje Sváťu, si v seriálu Cesty domů „užívá“ ty nejbláznivější scény. Objevil se například v ne zrovna příjemné situaci - zajatý v drůbežárně mezi slepicemi.

Jak se Sváťa mezi slepice dostal? Nerad, ale musel vrátit své kamarádce Emě (Andrea Kerestešová) její dcerku Rozárku, o kterou nějaký čas pečoval. A teď se mu po holčičce strašně stýská. Aby se zabavil, vymýšlí leccos. Napadlo ho, že ukrást pár čerstvých vajec by mohla být docela legrace. Byla, ale jen do té doby, než Sváťu chytli. A než musel volat Daliborovi (Igor Chmela), aby si pro něj přijel a zaplatil škodu. A tak najde Dalibor svého přítele olepeného slepičinci a potupně přivázaného u stromu.

„To jsou skutečný slepičince,“ tvrdil Filip při natáčení. A bylo by snadné mu uvěřit, protože exkrementy, které měl po obličeji i na oblečení, vypadaly opravdu věrohodně. Byly ale samozřejmě dílem maskérů.

„Hledali jsme něco, co bude hustší konzistence, a napadlo nás použít zubní pastu. Bílou a taky zelenou, aby Filip nevypadal, jako když maluje obývák. Slepičí exkrementy také nejsou jednobarevné. Zubní pastu jsme ještě trochu dobarvili, takže výsledek je bílo-žluto-šedivý. Použili jsme i trochu vazelíny. Rekvizitáři nám sehnali pár slepičích pírek, ta jsme Filipovi zapíchali do vlasů. Směs na slepičince jsme zkoušeli nejdřív na sobě, abychom zjistili, jestli nezpůsobí Filipovi nějakou alergii, kdyby měl náhodou citlivou pleť,“ vysvětloval hlavní maskér seriálu Jaroslav Šámal.

„Být olepený slepičinci nebylo tak strašné, už jsem zažil horší scény, například když jsem točil obraz, v němž jsem pomazaný dehtem a peřím. Natáčení podobných momentů mě baví, je o čem hrát. A baví mě samozřejmě i akční scény, jako když jsem se topil svázaný ve vaně nebo když jsem „jako“ skákal pod vlak,“ dodal Filip Čapka.

Majitel drůbežárny všechny přítomné upozorňoval, ať jsou opatrní, že slepice jsou poměrně útočné. Jenže když dostaly opeřené dámy pokyn, aby zběsile létaly kolem Sváti, moc nespolupracovaly, z kurníku se jim do takové zimy a hlavně tak brzy ráno vůbec nechtělo. Jen nerady vylezly a decentně našlapovaly v ojíněné trávě kolem přivázaného Sváti. Tak nastoupila rychlá rota, parta rekvizitářů, kteří začali slepice nahánět, aby se opeřené herečky trochu probraly k životu. 

Anna Veškrnová , Super.cz