Herec Clooney se v Súdánu nakazil malárií, ale uzdravil se

Americký herec George Clooney se při své nedávné cestě do Súdánu nakazil malárií. Jeho mluvčí sdělil, že se herci podařilo vyléčit se a je už zcela zdráv. Clooney byl v jižním Súdánu v době, kdy tamní občasné rozhodovali v referendu o možném odtržení od zbytku Súdánu.

"Zcela se uzdravil. Nakazil se malárií v prvním lednovém týdnu v Súdánu. Bylo to už podruhé, co touto nemocí onemocněl. Je příkladem toho, jak může být s pomocí náležitých léků tato nemoc zlikvidována desetidenní léčbou, zatímco v Africe je často rozsudkem smrti," uvádí se v prohlášení, které zveřejnil hercův mluvčí.

Zpráva o Clooneyho onemocnění poprvé pronikla na veřejnost ve čtvrtek. V pátek o ní herec bude hovořit v předtočeném debatním pořadu Pierse Morgana v televizi CNN.

Clooney přicestoval do jižního Súdánu začátkem ledna, krátce před referendem. Koncem prosince založil internetovou stránku, která má pomoci předejít páchání válečných zločinů v Súdánu a také shromáždit důkazy proti Umarovi Bašírovi. U Mezinárodního trestního soudu je obžalován z genocidy a za postup v západosúdánském Dárfúru.


Časová osa článků