Aktivistka Vivienne Westwood se přidala k organizaci PETA.

Aktivistka Vivienne Westwood se přidala k organizaci PETA. Profimedia.cz

Ekologicky smýšlející Vivienne Westwood šokovala: Koupu se ve vaně po manželovi

21. března 2014 11:22

Návrhářka Vivienne Westwood omezila práci v módě, aby se mohla více věnovat tématům souvisejícím s ochranou přírody a s ekologií. Dvaasedmdesátiletá punkerka a královna britské módy teď navíc prohlásila, že se nesprchuje denně. Šetří tím vodu, kterou se na Západě příliš plýtvá.

Vivienne, nositelka čestného šlechtického titulu dáma, se jako vegetariánka připojila k organizaci PETA. Maso prý přestala jíst právě proto, že masný průmysl plýtvá vodou.

„Normálně doma nejsem zvyklá se sprchovat denně. Prostě si jen umyju své intimní partie a vyběhnu ráno z domu a velmi často se koupu ve vaně po Andreasovi (manželovi). Je mi líto, ale cokoli uděláme, pomůže. Musíme někde začít. Znám organizaci PETA, protože jsem velkou kamarádkou s Pamelou Anderson a Chrissie Hynde a ony mě představily. Kvůli tomu jsem přijala pozvání a chci udělat něco, abych zastavila krutost páchanou na zvířatech," nechala se slyšet.

„Konzumace masa je jednou z environmentálně nejhorších věcí, kterou můžeme udělat. Jsem člověk, který má dost peněz, aby si mohl dělat, co se mu chce. A já chci nejíst maso. Nemusíme jíst zvířata, je nás mnoho, co nejíme maso, konzumace zvířat ničí přírodu na celém světě. Věřím, že jsme ohrožený druh a musíme myslet na to, co děláme planetě. Konzumací masa se zcela jistě zabíjíme,“ svěřila Vivienne v dlouhém klipu, který natočila pro organizaci PETA.

Na produkci jedné tuny hovězího je podle evropských vědců spotřebováno osmnáct miliónů litrů vody. Tuna zeleniny žádá jen 380 tisíc litrů vody. 

Famous