Gillian Anderson a její proměna k lepšímu...

Gillian Anderson a její proměna k lepšímu... Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Zapomeňte na zapšklou agentku z Akt X: Gillian Anderson zraje jako víno a s věkem zkrásněla!

Platinovou blond na dlouhých vlasech si po čtyřicítce může dovolit jen málokterá žena. Gillian Anderson mezi ně ale rozhodně patří, jak dokázala na nedělním předávání filmových a televizních cen BAFTA v Londýně. Nedbale elegantním účesem, opatrným make-upem a róbou v několika odstínech modré zabrnkala na tu správnou strunu a právem si mohla užívat obdivných pohledů a lichotek, které zněly stále stejně: „Vypadáte lépe než v Aktech X!“

Od začátku natáčení legendárního seriálu přitom uběhlo již více než 20 let a během té doby se ze skeptické zrzky Dany Scullyové, řešící s kolegou z FBI Foxem Mulderem odložené případy, stala tahle neuvěřitelně šmrncovní blondýna. I když se vám může zdát, že se po ní jako po herečce slehla zem, opak je pravdou. Gillian je velmi aktivní a kromě několika seriálů (Great Expectations, The Fall, Hannibal) každý rok kývne i na několik filmových scénářů.

Po partnerské stránce se jí však příliš nedaří. S prvním manželem, asistentem režie z Akt X Clydem Klotzem, se tato dnes trojnásobná maminka rozvedla po třech letech manželství, s dokumentaristou Julianem Ozannem došlo k rozchodu po dvou letech od svatby a s Markem Griffithsem se rozešli po šesti letech. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků