Aleš fandí opravdu bouřlivě.

Aleš fandí opravdu bouřlivě. Foto: Archiv Fanouškiáda

Zlatá medaile Samkové probudila ve Valentovi touhu po vzácném kovu. Na stará kolena se pouští znovu do boje

19. února 2014 14:48

Před dvanácti lety se mu jeho risk vyplatil a za trojité salto s pěti vruty získal v Salt Lake City kov nejcennější, a navíc se svým skokem navždy zapsal do dějin akrobatického lyžování. Vítězství snowboardcrossařky Evy Samkové vzbudilo v olympionikovi nezapomenutelné pocity štěstí, a tak se chce Valenta do boje o zlato pustit znovu. A jeho krásná manželka Elen ho v tom jen podporuje.

„Jsem soutěživý a mám rád výzvy,“ přiznává olympijský vítěz z roku 2002, který s profesionálním závoděním skončil ze zdravotních důvodů už před sedmi lety. Sportem ale nikdy žít nepřestal. Proto když se znovu naskytla příležitost pocítit adrenalin, vzrušení a touhu zvítězit na vlastní kůži, dlouho se nerozmýšlel.

„Elen jsem o všem řekl, přece jen už nemám zodpovědnost pouze za sebe, ale za celou rodinu, která je pro mě tím nejdůležitějším. Když viděla to nadšení v mých očích, slíbila mě v soutěžení maximálně podpořit,“ říká otec devítiletého Denise a osmileté Amélie, o kterého ale jeho nejbližší strach mít nemusí.

O další cenný kov do sbírky totiž nebude usilovat na olympiádě, ale na Fanouškiádě. V té se v průběhu února utká s dalšími fanoušky, se kterými bude v aplikaci sdílet své fotografie, statusy a odkazy, a fandit tak české výpravě. A o tom, že i tentokrát bude muset bojovat jako lev, není pochyb. Na nejaktivnější přispěvatele totiž čekají zlaté medaile za milión korun, oblečení z olympijské kolekce a spousta dalších výher.

„Olympiáda je snem každého sportovce, sám jsem byl na třech a už jen to, že se jí člověk může účastnit, je silný zážitek. A co teprve, když vyhrajete. Ten pocit štěstí je nepopsatelný a přál bych ho zažít všem českým olympionikům. Budu jim fandit celým svým srdcem a věřím, že nejen já,“ těší se Valenta. 

Jiří Čeladník , Super.cz