Táňa Makarenko přijela ukázat dekolt v obrovském výstřihu.

Táňa Makarenko přijela ukázat dekolt v obrovském výstřihu. Foto: Super.cz/ Archiv T. Makarenko

Česká modelka v šoku: Přijela do Koreje ukázat nadupaný dekolt, ale navlékli ji do vojenského mundúru

22. února 2014 19:54

Modelka Taťána Makarenko (29) se rozhodla objet tolik světových soutěží krásy, kolik je možné. Naposledy ji vítr, tedy spíš pohon dopravního letadla, zavál na soutěž World Miss University 2013/2014, která se konala v Jižní Koreji. Skončila na pátém místě.

"Strávila jsem tam čtrnáct dní, které byly nezapomenutelné. Každý den jsme měly mnoho aktivit, a to učinilo tuto soutěž nejen soutěží krásy, ale také poznávacím zájezdem, který jsme si s dívkami moc užily. Kromě výletů a dobrovolných humanitárních aktivit jsme také od začátku soutěže procházely testy vědomostí a různými pohovory s porotou či diskuzními fóry o válce a míru, životním prostředí, charitativní činnosti atd.," vypočítala.

Do soutěže se dostala díky své slovenské zastupující agentuře, která vlastní licenci a každoročně vysílá dívky na toto klání. "Soutěž mi dala určitě krásný zážitek z poznání nové země a kromě krásného pátého místa jsem dostala ocenění za nejlépe oblékanou Miss, což mě mile potěšilo," svěřila Táňa. "V soutěži bylo mnoho dívek, které v minulosti absolvovaly Miss World, Miss Universe či jiné velké soutěže krásy, takže si troufám říci, že 5. místo je velice hezké umístění," míní.

V rámci soutěže si dívky vyzkoušely i to, jaké to je v armádě. "Měly jsme jednodenní program, kdy jsme každá měla připravenou svoji hromádku se všemi náležitostmi včetně odznaku, nášivek, vlajek, jmenovek atd., které nám po absolvování zůstaly. Měla jsem z toho radost, jelikož to je opravdu originální vzpomínka na tento den, kdy jsme jezdily v tancích, zkoušely zbraně a jedly pravou armádní stravu," překvapila Makarenko.

"Co mě ale nejvíce na Koreji překvapilo a zarazilo, je jejich počítání stáří lidí. Začínají počítat věk člověka od doby, kdy je ještě v prenatálním stavu, a po narození je dítěti hned 1 rok. 1. ledna je ale každému občanovi o rok více, tedy v konečném důsledku je Korejcům o rok až 2 více než ostatním lidem na naší planetě," poučila nás modelka.

A proč se stále žene do různých soutěží krásy? "Troufám si říci, že čím více jich dívka absolvuje, tím více si jede na soutěž užít zážitků, a ne prahnout po vítězství. Letos plánujeme cestu na Filipíny na dobrovolnické práce ve spolupráci s touto soutěží krásy," svěřila. A my jen dodáváme, že i ceny jsou rozhodně příjemné. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků