Míša Doubravová měla horečku, Tomáš Savka několik kil navíc.

Míša Doubravová měla horečku, Tomáš Savka několik kil navíc. Foto: Super.cz/ Michaela Feuereislová, archiv divadla Kalich

To byl zase konkurz: Savka opět jako knedlík, sexy Doubravová v horečkách

Vycházející herecká hvězda Michaela Doubravová klame tělem. Postavou drobná dívka má v sobě mnohem více síly, než by možná kdekdo čekal. Dokázala to na konkurzech na hlavní role v očekávané české verzi slavného muzikálu Horečka sobotní noci, který bude od září uvádět Divadlo Kalich.

„Věděl jsem, že o práva k Horečce můžeme zažádat až ve chvíli, kdy si budeme stoprocentně jistí, že na ni u nás najdeme dost prvotřídních muzikálových herců. Horečka sobotní noci uchvátila publikum všude ve světě strhujícími choreografiemi a precizními tanečními i pěveckými výkony. Praha v tomto nemůže být výjimkou,“ naznačoval už dopředu producent Michal Kocourek, jak vysoké nároky bude společně s režisérem a choreografem Jánem Ďurovčíkem na účastníky konkurzu klást.

Míša v osudný den dorazila do divadla s horečkou a čerstvou lékařskou zprávou od foniatričky s přísně nařízeným třicetidenním hlasovým klidem pod pohrůžkou operace. A to ji čekal nácvik náročné choreografie, pak její předvedení nekompromisnímu režisérovi a ještě náročnější zpěv. Zpočátku to vypadalo, že na první pohled evidentně nemocná a oslabená herečka se poddá své indispozici, otočí se na podpatku a odejde domů v slzách. To jí také starostlivě radila řada kolegyň, v té chvíli vlastně konkurentek v boji o vysněné role. „Ale pak se ve mně něco pohnulo. Řekla jsem si, že se přece tak jednoduše nevzdám. Prostě jsem samu sebe vyhecovala a sebrala poslední zbytky sil," svěřila.

„Buď to dám, nebo tady sebou seknu,“ zasekla se, a suverénně zvládla zadané taneční číslo. Posilněna tímto úspěchem se pustila i do pěveckého kola a nakonec postoupila do nejužšího výběru na jednu ze dvou hlavních ženských rolí. Následně se odebrala domů stonat. Rozhodnuto o vítězkách bude v půlce března.

Podle informací Super.cz jsou ve hře kromě Míši také Markéta Procházková, Betka Stanková (42) či Marie Blahynková. Pokud jde o mužské role, mluví se o Romanu Tomešovi, držiteli Thálie Janu Křížovi nebo krasavci Davidu Gránském, jehož jsme mohli naposledy vídat v seriálu Gympl. V zákulisí nepadlo ani slovo o dalším z účastníků castingu Tomášovi Savkovi, jehož jsme viděli poprvé po Vánocích. I když se snaží hubnout, opět vypadal jako knedlík. Jeho o desítku let starší přítelkyně ho dost vykrmuje.

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků