Azylové chaloupky Zdeňka Macury se sousedům pranic nelíbí.

Azylové chaloupky Zdeňka Macury se sousedům pranic nelíbí. Foto: Facebook Z. Macury

Macura má problém se sousedy: Na azylovou barabiznu Iveta Bartošová nechtějí koukat!

Bohulibý záměr Zdeňka Macury (47), totiž postavit na svém pozemku v obci nedaleko Prahy řadu miniaturních azylových chaloupek pro oběti domácího násilí (první pojmenoval po Ivetě Bartošové (✝48)), naráží na tuhý odpor místních obyvatel. Ti už vyzvali místní úřady, ať ochránci kontroverzní pěnice ve stavbě domků z palet zamezí.

„Na schůzce s líbeznickými úřady jsem byl upozorněný na to, že se na ně obrací místní občané s dotazy. Mám si prý dávat pozor, aby vše bylo v souladu se zákony. Jenže dle stavebního zákona je vše v pořádku,“ brání se Zdeněk.

A opravdu: dokud do charitativních chatrčí nezavede energie a vodu s topením, a když v budově nikdo zatím nebydlí či dlouhodobě nepobývá, není povinen stavbu ohlásit či žádat o stavební povolení.

Macura se ohání i částí zákona, v níž je napsáno, že rozhodnutí o umístění stavby ani územní souhlas nepotřebují stavby pro film či televizi. „Plánuji natočit hudební klip s mou chaloupkou,“ stojí v letáčku, který naházel do schránek sousedů, aby jim celou věc osvětlil.

Jako vždy se možná jeho dobrý úmysl potká s nepochopením. Snad ale obyvatele Líbeznic uklidní, že Macura chce chaloupky uvést do takového stavu, aby harmonizovaly s okolním prostředím. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků