Jay Leno po 22 letech opouští svou talk show.

Jay Leno po 22 letech opouští svou talk show. Profimedia.cz

Populární komik Jay Leno končí po 22 letech se svou Tonight Show. Nebaví ho současní umělci

Televizní komik a moderátor pořadu The Tonight Show Jay Leno se ve třiašedesáti letech rozhodl přenechat prostor mladším a vyklidit pole. Stanice NBC tak dnes večer odvysílá finální díl talk show, která se na obrazovkách vysílá po dobu 22 let, v níž bude Leno v roli moderátora. Jeho posledními hosty budou country zpěvák Garth Brooks a herec Billy Crystal, který se objevil rovněž v úplně prvním díle pořadu. Otěže po Lenovi převezme další známý komik Jimmy Fallon.

Na béžovém křesle se vedle Lena v průběhu let vystřídal snad každý, kdo ve světě šoubyznysu něco znamená, ale přivítal v něm například i americké prezidenty Baracka Obamu či George Bushe, a dokonce i exmanželku Billa Clintona Hillary. Clinton byl přitom vděčným terčem jeho vtípků, celkem jich za ta léta ve svém pořadu na jeho adresu pronesl 4607!

Důvodem odchodu z televizních obrazovek jsou prý současní umělci, kteří Lenovi nic neříkají a zároveň stále vzrůstající obliba sociálních sítí. „Abych ve třiašedesáti četl tweety Miley Cyrus je trochu zvláštní. Je třeba jít dál,“ dodal. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků