Karel Gott si rád zatančí

Karel Gott na plese: Při tanci se rád k ženě pořádně přitisknu

2. února 2014 17:40

Ještě po sedmdesátce si Karel Gott rád zatančí. Ale když jsme ho potkali na Československém plese, pár kreací si vystřihl jen během svého vystoupení na pódiu. "Tady netančím, zazpívám a jdu domů," vysvětlil. Tance se ale nezříká.

"Mám rád ploužáky, když se k ženě můžete přitisknout. Samozřejmě s mojí manželkou," rychle upřesnil. "Ti mladí o hodně přicházejí, když tančí, a jsou při tom daleko od sebe," smál se. Dalším tancem, který ho baví, je rock'n'roll.

Gott patřil jako vždy k nejlépe oblečeným mužům. "Hezké věci se dají sehnat hlavně u Italů, ti jsou na to talentovaní. Důležité je mít vkus a nepřibírat," vysvětlil. Na žádné dietě ale není a nikdy ani nebyl. "Vždy jsem si jídlo hlídal, ale nešidil se. Diety jsou nepřirozené," míní.

Protože jsme byli na Československém plese, zeptali jsme se Mistra i na to, zda mu po rozdělení našich zemí něco nechybí. "Já se cítím být pořád Čechoslovákem, pracuji v obou zemích, nikdo se mě při překročení hranice neptá: Aký tovar vezete? Takže pro mne se nic nezměnilo," uzavřel. 

Saša Šeflová , Super.cz