Tereza Kerndlová - Být či nebýt

Konečně nějaká zpěvačka potěší Zdeňka Macuru: Tato kočka natočila klip o domácím násilí

Tereza Kerndlová (34) sice prožívá šťastný vztah, který loni završila svatbou, ale ví, že všechny ženy takové štěstí nemají. Proto natočila videoklip k písni Být či nebýt, který upozorňuje na problematiku domácího násilí. Snad se bude líbit i velkému bojovníkovi proti němu Zdeňkovi Macurovi (46), přestože by byl asi radši, kdyby něco podobného vytvořila Iveta Bartošová (✝48).

„Málokdo ví, že každá pátá žena v Česku i na Slovensku je obětí domácího násilí. Tato statistika je hrozivá, a mně to není jedno, a stejně tak i slovenskému duu Mafia Corner. Nejprve vznikla série fotografií s modřinami k tomuto projektu, pak následoval singl a do třetice přicházíme přímo s videoklipem. Vím, že tahle problematika je složitější a věci nejsou vždy černobílé, ale přesto věřím, že klip otevře některým lidem oči," doufá Tereza.

Videoklip se natáčel v Bratislavě a je plný emocí. Úzkosti, trápení, pocitů samoty a těžkého rozhodování, zda odejít, nebo stále setrvávat ve vztahu, který týrané ženy ničí. Tereza chce touto skladbou, která je střídavě v češtině a slovenštině, upozornit na toto závažné téma a pomoci těmto ženám v odhodlání ke změně v jejich životech. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků