Josef Rychtář

Josef Rychtář Michaela Feuereislová

Manžel Bartošové už je jak mafián Al Capone: Státní zástupce ho znovu posílá k soudu

Ten už má snad víc soudů než legendární mafián Al Capone! Už to málem vypadalo, že se Josef Rychtář (63) možná vyhne soudu za neoprávněné vniknutí do domu a bytu svého bývalého soka v lásce Zdeňka Macury (47). Tomu vlezl do obydlí v době, kdy se softwarovým inženýrem Iveta Bartošová (✝48) dobrovolně prchla ze své vily v Uhříněvsi. A přestože se původně soud případem odmítl zabývat, podle našich informací případ jen tak nespadl pod stůl!

„Státní zástupce se odvolal k vyšší instanci. Nelíbilo se mu vyjádření soudu, že obžalovanému hrozí v jiných kauzách mnohem větší trest, a proto není důvod se touto věcí zabývat. Každý trestný čin by měl být prošetřen a člověk by za něj měl být potrestán, když se mu prokáže vina. A v tomhle případě je řada svědků, takže by to asi nemělo dopadnout jinak než potrestáním toho člověka,“ řekl Super.cz poškozený Zdeněk Macura.

Státní zástupce viní Rychtáře z porušování domovní svobody. Pokud soud tomu původnímu nadřazený svolí s projednáváním případu, hrozí Josefu Rychtářovi podle kvalifikace od dvou do pěti let vězení (to v případě, že se potvrdí, že při akci opravdu nájemnicím Macury vyhrožoval a že se neoprávněného vniknutí do domu zúčastnili i jeho syn a kamarád).

Nedávno byl Josef Rychtář odsouzen v jiném případě týkajícím se Zdeňka Macury, konkrétně jeho napadení před bohnickou léčebnou, k veřejně prospěšným pracím. „Pro mě je důležité, že se oběma případy zabývají příslušné orgány, a dávají tak najevo, že takové věci se prostě nesmí beztrestně dít,“ dodal Macura. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků