Novoroční projev krále Zdeňka Macury I.

Novoroční projev krále Zdeňka Macury I.: Střelený hlídač Džambulky v hermelínu káže lidu z trůnu z palet

1. ledna 2014 11:55

To nám to ten rok ale pěkně začíná! Snad aby někomu nebylo líto, že se prvního ledna jako tradičně nedočká novoročního projevu hlavy státu (prezident Miloš Zeman ten svůj odříkal už o vánočních svátcích), rozhodl se ochránce Ivety Bartošové (✝48) a všelijaké týrané drobotiny Zdeněk Macura (44) prohlásit se králem. Oblékl si vznešený plášť s hermelínem, na naondulovanou hlavu nasadil korunu, žezlo zabodl do trůnu z palet a promluvil k lidu. Podívejte se na video!

Zatímco dosud se novoroční projevy točily kolem politiky a ekonomiky, samozvaný král Zdeněk Macura I. káže o nebezpečném domácím násilí. Aby ale vůbec někdo jeho řeči sledoval, nezapomněl na teatrálnost. V královském šatu přijel na oři k trůnu z palet a z něj (i mimo něj) pronesl svou řeč s takovým patosem, že by se za něj ani zkušení divadelníci nemuseli stydět.

„Já, Zdeněk Macura I, slavnostně přeju všem v Čechách na Moravě šťastný Nový rok 2014. V roce 2013 jsem se setkal v krajinách českých moravských s nevídaným nešvarem, který se nazývá domácí násilí. A tak já, Zdeněk Macura, na vědomost každému a všem dávám, že ráčím vyhlásiti válku všem agresorům všeho druhu v krajinách českých a moravských pro rok 2014. Povoluji vládnout jen pravdě a lásce,“ prohlásil.

Uvidíme, jaké tresty pro násilníky v roce 2014 zvolí. Můžeme si být ale jisti tím, že na Josefa Rychtáře a jeho manželku Ivetu Bartošovou rozhodně nezapomene! 

David Zápal , Super.cz