Shia LaBeouf

Shia LaBeouf Profimedia.cz

Krasavec Shia LaBeouf má velký problém: Jeho film je prý kompletně plagiátem známého komiksu

Herec Shia LaBeouf (27) se stal terčem útoku fanoušků amerického grafika Daniela Clowese. Podle nich totiž hollywoodská hvězda nevytvořila žádný originální krátký film, ale vykradla dílo slavného autora komiksů. LaBeouf přitom svůj krátkometrážní snímek Howard Cantour předvedl jako své originální dílo na festivalu v Cannes a tento týden jej zveřejnil na internetu.

V pondělí 16. prosince se Shia pochlubil svým výtvorem veřejnosti, když film zveřejnil online. Jenže viděli ho fanoušci kreslíře Clowese a okamžitě jej srovnali s jeho dílem z roku 2007 nazvaným Justin M. Damiano.

V Shiově snímku vystupuje nespokojený filmový kritik, jehož hraje Jim Gaffigan. Jenže dílo už napadl také vydavatel Clowesových komiksů – společnost Fantagraphics Books, podle níž se jedná o naprostý plagiát.

„Dodnes, kdy byl film zveřejněn na Vimeo, vůbec (Clowes) netušil, že jeho dílo bylo okopírováno… Dokonce i v upoutávce používají jeho slova z komiksu Justin M. Damiano,“ uvedl mluvčí společnosti Fantagraphics Books pro Hollywood Reporter. 

Famous


Časová osa článků