Úřady najaly herce na předstírání opilosti v barech

Městská rada a úřady ve velšském městě Conwy musí čelit kritice poté, co vyšlo najevo, že si nechávaly najímat herce, kteří v barech hráli opilé. Cílem bylo zjistit, zda personál v podnicích nenalévá viditelně alkoholem zmoženým jedincům.

Průzkumná a tajná akce byla organizovaná městskou radou v Conwy a místní organizací pro bezpečnost. Město utratilo za průzkum trvající tři víkendy v přepočtu 120 tisíc korun. Ověřit se mělo především to, zda obsluha v hospodách a v barech podává hostům alkohol zodpovědně.

Na akci byli povoláni tři profesionální herci, kteří předstírali, že už mají značně naváto. Byli rozcuchaní, v zašpiněném oblečení, drmolili, pletl se jim jazyk a občas zahráli i nějaký ten pád ze židle na zem. V takovémto stavu si objednávali další pití.

Jak by se dalo čekat, některé podniky pánům nevyhověly a jejich objednávku odmítly, ale mnozí s klidem posloužili podle zákazníkova přání. Těm, kteří v testu nevyhověli, ale nakonec žádný postih nehrozí. Veřejnost tak celou záležitost vnímá jako zbytečně vyhozené peníze.

 Dagmar Plecháčová
 


Časová osa článků