Američany lidé označili za nejvtipnější národ, Němci skončili na opačném konci žebříčku.

Američany lidé označili za nejvtipnější národ, Němci skončili na opačném konci žebříčku. Profimedia.cz

Němci jsou oficiálně nejméně legrační národ světa. Tipněte si vítěze

8. června 2011 17:15

Němci sice jsou vedoucí silou v mnoha oborech, ale lidé z patnácti zemí světa se shodli na tom, že komedie a smysl pro humor mezi jejich přednosti nepatří. Více než 30 000 lidí z patnácti zemí bylo požádáno, aby seřadili různé národy podle toho, kdo je nejméně legrační. A zdá se, že stereotyp vážných Němců přežívá.

Ani Britové si ale nemohou gratulovat, protože v žebříčku nejméně komických národů skončili čtvrtí, hned za Německem, Ruskem a Tureckem. Lépe skončili dokonce i Kanaďané, Nizozemci, Belgičané a Poláci.

Z výzkumu, který prováděly stránky Badoo.com, vyplývá, že velká část tázaných vidí Němce jako velmi racionální a výkonné, ale beze smyslu pro humor. Obhájci německé komedie se podle listu Telegraph brání a tvrdí, že tento stereotyp je nefér a německé vtipy se prostě špatně překládají.

"Němci jsou vynikající v mnoha věcech jako třeba výroba aut a fotbal, v němž nás pravidelně porážejí, ale vyprávění vtipů mezi jejich talenty nepatří. Kdyby tak existoval světový šampionát v komedii, měli bychom šanci konečně je porazit," prohlásil Lloyd Price, mluvčí stránek Badoo.com.

V žebříčku národů se smyslem pro humor zvítězili celosvětově Američané. Mezi Evropany se nejlépe umístili Španělé a za nimi Italové. Češi na seznamu patnácti národů, mezi nimiž si tázaní vybírali, nefigurovali. 

Korzo