Kratochvílová titul Miss Universe nezabodovala.

Kratochvílová titul Miss Universe nezabodovala. Foto: Archiv Česká Miss

Miss Universe nebude krátkovlasá. Sympaťanda Kratochvílová nezabodovala, ale sama před sebou prý obstála

Dnes večer se historicky poprvé odehrálo velké finále světové soutěže krásy Miss Universe v Moskvě. O korunku se v Crocus City Hall ucházelo 86 krásek z celého světa. Českou republiku v této velké konkurenci reprezentovala Česká Miss Gabriela Kratochvílová (31).

„Finálový večer a celý pobyt na soutěži v Moskvě byl pro mě jedním z největších zážitků v životě. Byla to práce a velmi cenná zkušenost. Uspěla jsem především sama u sebe," říká Gábina a jedním dechem dodává: „Splnil se mi sen, podívala jsem se do Ruska a poznala mnoho nových kamarádek. Děkuji všem za podporu, kterou mi během mého pobytu v Moskvě věnovali a samozřejmě také Beatě Rajské za úžasnou garderobu, šperkařské firmě za nádherné doplňky, které mi pomohly zářit."

Gabriela opravdu neodjíždí z ruské metropole s prázdnou, odváží si šerpu a titul Bond Girl, který získala na místním týdnu módy. Body krátkovlasá Gabriela, kterou nebylo možné na akcích v rámci soutěže přehlédnout, sbírala před soutěží i v jejím průběhu také na mnoha fanouškovských stránkách, kde se umisťovala na vysokých příčkách. Podle reakcí blogerů Miss Universe si česká kráska získala všechny svojí přirozeností, otevřeností a šarmem. Svůj pohybový talent mohla ukázat ve velkém finále při tanečních číslech, kde ji choreografka umisťovala do přední řady.

Finálovému večeru předcházely tři týdny focení, zkoušek a účasti na akcích. Gabriela si prohlédla Moskvu, vhazovala buly při zápase KHL a přinesla tak štěstí týmu HC Lev Praha. Navštívila dětskou nemocnici a byla vybrána mezi deset finalistek, které se s úřadující Miss Universe Olivií Culpo účastnily příjemné večeře. Jako národní dar přivezla do Ruska náhrdelník v národních barvách, který byl vydražen na charitativní aukci. Svým soupeřkám v soutěži přivezla přívěsky ve tvaru srdíčka pro štěstí.

„Gabrielin výkon jsme po celou dobu sledovali a děkujeme jí za skvělou reprezentaci České Miss a České republiky. Těšíme na Gabrielin návrat a její účast na castinzích 10. ročníku České Miss, které startují už 23. listopadu“, říká Jitka Bělušová, výkonná ředitelka agentury, která je držitelem licence soutěže Miss Universe v České republice.

Titul Miss Universe 2013 si z Moskvy odváží Maria Gabriela Isler z Venezuely.

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků