Karel Gott

Karel Gott Foto: www.hermina.cz

Karel Gott se dme pýchou. Neuvěříte, jakou poctu získá

5. listopadu 2013 8:58

Nejúspěšnějšímu českému zpěvákovi všech dob Karlu Gottovi (78) sice budou tři čtvrtiny století teprve příští rok, první pocta už se ale chystá. Brzy se objeví oficiální pamětní medaile s jeho tváří a podpisem, nejdražší za víc jak padesát tisíc korun. A kupodivu nejde o žádné nekalé vydělávání na jeho jméně. „Odsouhlasil jsem to a jsem tím velmi poctěn,“ řekl nám Gott.

Jen málokterá žijící osobnosti se totiž dočká takové pocty. „I kdyby se mi to nelíbilo, nemohu s tím nesouhlasit. Mám z toho velkou radost, je to obrovská pocta. Pozvali mě na slavnostní uvedení těch medailí, kde je také poprvé uvidím,“ pyšní se Gott, jehož podobiznu na medaili připravili Jaroslav Bejvl a Petr Horák.

S výběrem návrhů pomáhala i Gottova manželka a jeho malé dcery. Na lícu medaile je podobizna zpěváka, na rubu slavík a lyra. Slavík jako připomínka známé ankety, lyra znázorňuje hudbu.

Fanoušci Gotta, kteří by chtěli jednu z medailí vlastnit, se ale budou muset plácnout přes kapsu. Nejlevnější stojí dva tisíce, druhá dvacet sedm a půl tisícovky, ta nejdražší pak pětapadesát tisíc. 

David Zápal , Super.cz

Zrušit