Bojová Barbie má narukovat do Afghánistánu

Vyměnit sladký život v luxusních hotelech za plazení v bahně a prachu není nic lehkého. Dobře to ví desátnice Katrina Hodgeová (24) a zároveň miss Anglie 2009, kterou armáda posílá do Afghánistánu. Kráska, která si za své vlohy získala přezdívku Bojová Barbie, se stala vojačkou už v sedmnácti.

Tím, že život ve zbrani miluje, se nikdy netajila a za mužskými kolegy rozhodně nezaostávala: za svou odvahu při nasazení v irácké Basře ji dokonce ocenili medailí.

Život se jí změnil, jakmile se na konci roku 2009 stala Miss Anglie. Událost to byla nečekaná, protože v regulérní soutěži skončila druhá, vítězka Rachel Christieová se ale v listopadu téhož roku vzdala titulu poté, co se v jednom baru poprala s Miss Manchester Sarou Jonesovou.

Hodgeová tak celý loňský rok strávila cestováním po světě, pobýváním v luxusních hotelech a vystupováním na přehlídkách či točením reklamních kampaní.

Jak napsal list Daily Mail, nový rok však pro ni znamenal studenou sprchu. Nejenže ji armáda povolala zpět do služby, ale jako kdyby změna nebyla dostatečně radikální, nařídila jí narukovat do mise v Afghánistánu.

„Budu upřímná, bylo těžké se vrátit. Je to naprostá změna životního stylu. Předtím jsem každý den byla učesaná a nalíčená, teď chodím v maskáčích a se svázanými vlasy,“ přiznala Hodgeová, která po návratu absolvovala tvrdý výcvik.

„Žila jsem měsíc v lesích, zatímco poslední rok jsem strávila v proslulých světových hotelech. Působením v Afghánistánu nejsem zrovna nadšená, ale mou prací je bránit naši vlast,“ vysvětlila.

 znk 


Časová osa článků