Herec Mark Keller se udržuje fit i po odchodu z Kobry 11.

Herec Mark Keller se udržuje fit i po odchodu z Kobry 11. Foto: Super.cz/ Profimedia.cz

Stále je to chlapák. Poznali byste hvězdu Kobry 11 po patnácti letech?

Jejich revírem je dálnice, jejich tempo je vražedné... Spočítat, kolik aut za 17 let natáčení seriálu Kobra 11 zničil vrchní komisař Semir Gerkhan a jeho parťáci, by byl nadlidský úkol.

Po boku komisaře Gerkhana, který je s nekonečnou německou akční jízdou nerozlučně spjat, se za ta léta vystřídala celá řada kolegů. Ti na práci u dálniční policie povětšinou tvrdě doplatili.

To je také případ vrchního komisaře Andrého Fuxe, kterého zločinný protivník na konci třetí řady usmrtí harpunou na Mallorce. Ve skutečnosti se představitel Andrého, herec a muzikant Mark Keller, v roce 1998 sám rozhodl ze seriálu odejít. Od té doby českým divákům téměř sešel z očí.

Dnes 48letý umělec s chorvatskými kořeny se sice vyučil automechanikem, jak tomu chtěla rodinná tradice, nikdy se ale nevzdal snu o umělecké dráze. Ten se mu nakonec vyplnil: stal se nejen hercem, nýbrž i populárním zpěvákem.

Kromě toho se Mark stále udržuje fit a věnuje se mnoha sportům, nejen bojovým. Například letos v létě se v Hamburku zúčastnil mistrovství v pádlování na prkně.

Pro diváky, kteří si Marka v roli Andrého oblíbili, máme nakonec dobrou zprávu: němečtí tvůrci zjistili, že vrchní komisař před patnácti lety zákeřný útok na Mallorce přežil a v nejnovější 18. řadě se má do seriálu vrátit. 

Michael Švec , Super.cz


Časová osa článků