Na Filipu Čapkovi se maskéři opravdu vyřádili.

Na Filipu Čapkovi se maskéři opravdu vyřádili. Foto: Archiv FTV Prima

Co je to za šíleného opeřence? Hvězdu Cest domů pomazali povidly a zasypali peřím!

Herec Filip Čapka se v roli Sváti Pecha stává v seriálu Cesty domů jednou z nejoblíbenějších postav. Čapka v primáckém seriálu ztvárňuje velmi svérázného mladšího bratra soudkyně Simony, kterou hraje Veronika Freimanová. Zlodějíček a podvodník s čistou duší už se dostal do několika průšvihů. Hodná sestra Simona ho ale ze všech šlamastyk pokaždé vytáhla. A že těch bizarních situací nebylo málo!

Sváťa Pech už se topil svázaný ve vaně nebo chtěl skočit pod vlak. Tentokrát jej v bytě překvapí Michal (Vincent Navrátil) s kamarády. Michal se nemůže srovnat se zjištěním, že jeho táta je homosexuál. A z toho, co se tátovi „přihodilo“, nesmyslně viní právě Sváťu. Tak se mu s kamarády pomstí a pomažou ho 'dehtem' a zasypou peřím.

„Já si natáčení podobných obrazů užívám, ať to byla opilecká scéna, topení ve vaně nebo natáčení s vlakem. Většinou se takové obrazy hrají samy, prostě reagujete na situaci. Obzvlášť ten dnešní obraz. Člověk se téměř nahej a polepenej tím sajrajtem cítí blbě sám o sobě, hrát už ani není potřeba,“ smál se Filip.

Maskéři Filipa samozřejmě nenatírali dehtem, ale vyrobili směs, která byla konzistencí i barvou stejná. A kterou nejdřív otestovali, zda jde smýt a není nějak škodlivá. Což ale nebyla, protože ji tvořily poměrně chutné ingredience – švestková povidla a čokoláda. Do této směsi pak přimíchali ještě černý pudr, aby docílili té správné černé barvy.

„Když mě maskéři natírali, hrozně moc to lepilo a ten jemný pudr se mi dostal úplně všude. Po chvíli směs zatuhla, takže jsem málem nemohl zvednout ruce. Protože v té době bylo ještě teplo, začaly se na mě slétat vosy, tak jsem se raději schoval v maskérně. Musím říct, že ten sajrajt byl naprosto věrohodný a překvapivě šel i dobře smýt. Naštěstí jsme točili v ateliéru, kde jsem si mohl dát sprchu. Vznikat tahle scéna někde v terénu, nevím, jak bych ze sebe tu hmotu dostával," uzavřel Filip Čapka, na kterém se maskéři opravdu vyřádili. Na výsledek jejich práce se podívejte do naší fotogalerie. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků