Pavel Pásek s hlavní hvězdou Kameňáku 4 Václavem Vydrou

Pavel Pásek s hlavní hvězdou Kameňáku 4 Václavem Vydrou Michaela Feuereislová

Cenzura na Nově? Televize se kvůli sprosťárnám chystá zmrzačit obsah Kameňáku

Sotva vstoupil nejnovější díl slavné filmové komedie Kameňák do kin, už hlásí velký malér! Producent čtyřky se totiž drsně hádá s hlavním mediálním partnerem, kterým je televize Nova. Ta má jako jediná práva na vysílání a Pavlu Páskovi už dala po kontrolní projekci jasně najevo, že tolik odvážných scén a sem tam i peprnějších slov do svého vysílání nepustí a do éteru film vyšle jedině po zásahu střihačů. „Jsou mnohem drsnější filmy. Vždyť z Kameňáku zbude jen polovina!“ běduje producent.

Nova si ale jasně stojí za svým. „Podle zákona se jistý druh obsahu nemůže v televizi objevit před desátou hodinou večerní. Pokud jde o snímek, který se vysílá dříve, musí se sáhnout k odstranění nevhodných scén, nebo se nahradí něčím jiným,“ vysvětluje šéf PR Novy Josef Koukolíček.

Že je Kameňák prošpikovaný odhalenými scénami, už se ví. Objeví se tu například reportérka Novy s kamarádkou nahé ve sprše, David Gránský tu laská dívčí ňadérka v rozpuku někdejší spolupracovnice Karla Gotta, diváci uvidí i odhalený ženský klín a jsou tu i jiné praktiky. A to nemluvíme ještě o slovech, která hrdinové vypouštějí z úst.

Pásek, který se sám objeví v kopulační scéně, chce s Novou vést ještě horečná jednání, aby jeho biják „nezprznila“. „Myslím, že jsme nezašli až moc daleko a že pokud film Nova nasadí od osmi, může ho klidně nechat tak, jak jsme ho natočili. Jsou filmy, které jsou mnohem odvážnější,“ nechápe. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků