Liz se před objektivem fotoaparátu svlékla pro manžela, Marilyn pro peníze.

Liz se před objektivem fotoaparátu svlékla pro manžela, Marilyn pro peníze. fotobanka Profimedia

Marilyn nebo Liz? Porovnejte odvážné nahé snímky největších hollywoodských legend

Sexy Marilyn Monroe (✝36) a uhrančivá Elizabeth Taylor (✝79). Dvě ženy, kterým v padesátých letech ležel Hollywood u nohou. Dva rozdílné osudy. Nikdy se neměly příliš v lásce. A není se co divit.

Liz Taylor, která na plátně zazářila už v první polovině čtyřicátých let jako dětská hvězdička, byla obecně uznávanou dramatickou herečkou. Sbírala nominace na Oscary i obdiv kritiků. Velmi rychle si vydobyla postavení respektované hvězdy. Tomu odpovídaly i její hvězdné honoráře. Přesto do tragické smrti plavovlasé Marilyn byla v jejím stínu.

Popularita Marilyn Monroe raketově vzlétla v třiapadesátém roce po filmech Niagara a Páni mají radši blondýnky. Marilyn se stala symbolem sexu a nekorunovanou královnou Hollywoodu.  Měla však pověst nespolehlivé, rozmazlené a notně labilní hvězdy. Filmovými kritiky byla řadu let opomíjena i díky filmům, do kterých byla díky svému typu obsazována. Celý život se toužila vymanit ze škatulky přihlouplé blondýny a zahrát si dramatickou roli. Jako talentovaná herečka byla doceněna vlastně až po své smrti.

Obě dámy se před objektivem fotoaparátu objevily zcela nahé. Každá ovšem z jiných pohnutek. Marilyn i o šest let mladší Liz nám tak zanechaly lechtivou a velmi milou připomínku starých časů. Potěšte své oko s námi.

Akt Liz Taylor neměl nikdo vidět. Původně byl určený jako svatební dar producentovi Michaelu Toddovi, který se v roce 1957 stal jejím třetím mužem. Fotografie spatřila světlo světa až po hereččině smrti.

Božská Marilyn se poprvé svlékla v roce 1948. Tedy v době, kdy ještě netušila, že bude slavnou. Sérii aktů na rudém sametu, které se později objevily v legendárním Playboyi, nafotila z čistě materiálních pohnutek. K dobru později dávala historku, že vlastně jen proto, aby neumřela hlady. 

Jiří Nedvídek , Super.cz


Časová osa článků