Zdeněk Rytíř

Zdeněk Rytíř Foto: Facebook Z. Rytíře

Vzpomínka na Zdeňka Rytíře: Nemohl už ani chodit, styděl se za svou nemoc a nikoho nechtěl vidět

Ještě den před smrtí plánoval textař Zdeněk Rytíř (†69) velký návrat na scénu. Náhlý infarkt to ale muži, který měl chronické problémy s dýcháním a poslední léta musel být napojený na plicní ventilaci, nedovolil. Super.cz vyzpovídal kamaráda a kolegu Rytíře Petra Soukupa, který byl možná tím posledním, kdo kromě rodiny se spolupracovníkem Gotta, Pilarové nebo Janů hovořil.

„Den před jeho smrtí jsme se bavili o tom, že mu přepíšu všechny naše společné videoklipy, které jsem režíroval a ke kterým on napsal texty. Chtěl si je pouštět. Také mi říkal, že se cítí mnohem líp a že by zase konečně chtěl začít něco dělat. Navrhoval, že bychom mohli udělat sérii rozhlasových občasníků, protože se v hudbě výborně vyznal,“ svěřil se Super.cz Soukup.

„Já se znovu naučím chodit a rozjedeme znovu spolupráci,“ říkal mu Rytíř, který s vážnou nemocí bojoval šest let.

„Zdeněk vždycky říkal, že zdraví je součástí talentu, a tak se styděl za to, že je nemocný. Nechtěl nic točit na kameru, odmítal, aby ho někdo viděl, když z něj koukaly trubičky. Po těch letech to byl tedy velký pokrok, když chtěl zase začít pracovat,“ uvedl Soukup.

Ten Super.cz již dříve potvrdil, že Rytíř zesnul krátce poté, co si na sociální síť dal mrazivý status s písničkou It Is A Good Day To Die (Je krásný den na umření)

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků