Amanda Brumfield u soudu v roce 2009.

Amanda Brumfield u soudu v roce 2009. Profimedia.cz

Dcera oskarového herce Billyho Boba Thorntona zabila batole

Vinnou ze zabití batolete uznal floridský soud Amandu Brumfield (32), nejstarší dceru oscarového herce Billyho Boba Thorntona (55), který byl v letech 2000-3 ženatý s Angelinou Jolie (44).

Žena se zločinu dopustila v říjnu 2008, kdy své kamarádce hlídala roční holčičku Olivii. Podle Amandy se tehdy stala nehoda - holčičku prý neuhlídala a ta vypadla z dětské postýlky. Tuto verzi ale soudce zamítl a dal zapravdu obžalobě.

Ta označila za nemožné, aby si dítě takovým pádem způsobilo frakturu lebky o průměru téměř 9 centimetrů, krvácení do mozku a otok mozku. Co se té noci přesně stalo, není jasné. Amandino chování ale bylo přinejmenším divné.

Po incidentu čekala přes dvě hodiny, než zavolala pomoc. Mezitím ale Olivii nalakovala prsty u nohou a pak si lehla na podlahu vedle ní.

Jak dlouho žena zůstane za mřížemi, oznámí soud v červenci. Už teď si ale může oddychnout. Původně totiž byla obviněna z vraždy prvního stupně.

Jaký nyní Amanda má vztah se svým slavným otcem, není jasné. Thornton se s její matkou Melissou brzy rozvedl a v dětství se jí nevěnoval. 

Michael Švec , Super.cz


Časová osa článků