William s chotí Kate letěli představit novorozeného synka sestře Lady Di.

William s chotí Kate letěli představit novorozeného synka sestře Lady Di. Profimedia.cz

Princ William navštívil sestru své matky Diany a ukázal jí syna

V sobotu 31. srpna tomu bylo šestnáct let, co se princ William (39) dozvěděl nejstrašnější zprávu svého života. Že jeho matka Diana (✝36) tragicky zahynula na následky autonehody. Dnes je následník trůnu ženatým mužem a má prvorozeného syna. Toho sice nemůže Dianě ukázat, ale představil ho aspoň její sestře Lady Sarah McCorquodale.

William spolu s manželkou Catherine (40) a synem, princem Georgem, odlétli helikoptérou na panství Lady McCorquodale, s níž strávili sobotní odpoledne. Následník britského trůnu má prý k tetě – matčině starší sestře – velmi blízko a v dětství si u ní často hrál s jejími potomky.

„Nikdy jsem nebyl schopen znovu říct slovo máma, ve vašem životě je to nic. Pro mnohé, a pro mě také, je to teď jen slovo, prázdné a evokující pouze vzpomínky,“ prohlásil nedávno William, jenž do letoška od svých patnácti let o žalu po matce nepromluvil.

V rozhovoru pro Daily Mail pak bolest nad matčinou smrtí popsal takto: „Předně se dostaví obrovský šok a neschopnost uvěřit tomu, že se to může někdy stát právě vám. Skutečné truchlení často nepřijde hned, ale až později. Pro mnohé je to bolest, která se nikdy zcela nevytratí. Život, jaký znáte, se změní a další dny už neubíhají bez toho, aniž byste nepomysleli na toho, koho jste ztratili… Vím, že s postupem času je možné se naučit žít s tím, co se stalo, a jak léta plynou, uchováte si, nebo znova objevíte zasuté vzpomínky.“ 

Famous


Časová osa článků