Luba Skořepová se odvázala jako Sandy z Pomády.

Luba Skořepová se odvázala jako Sandy z Pomády. Foto: Kloboukfilm

To jste ještě neviděli: Devadesátiletá Luba Skořepová se převlékla za diblíka z Pomády

Že není devadesátka žádný věk, předvedla herečka Luba Skořepová na zahájení vernisáže svých fotografií z kalendáře pro rok 2014. Převlékla se za diblíka z muzikálu Pomáda, a dokonce se roztančila.

Protože se první den vernisáže odehrával ve stylu Pomády, nemohl chybět Honza Kříž, který právě za roli Dannyho v muzikálu Pomáda získal prestižní ocenění Thálie. "Jak se to dělá, aby člověk k takové ceně přišel, můžeš mi poradit? Mně se nějak vyhýbá," využila příležitosti stále aktivní herečka a v žertu podotkla, že na ni Thálie čeká v pětadevadesáti za celoživotní dílo.

To byl ovšem jediný okamžik, kdy jinak rozverná herečka tak trochu zvážněla. Celý podvečer si doslova užívala záblesky fotoaparátů a natáčení pro televize, které přišly atmosféru netradičního zahájení vernisáže zachytit. S Honzou Křížem nejen pózovali, ale předváděli různé scénky, a dokonce si i zatančili. "Pro mě je obrovská čest dělat paní Skořepové garde a ještě k tomu v kostýmu mé oblíbené role," přiznal sympatický muzikálový herec.

Protože se Luba Skořepová rozhodla, že kalendář doplní o ještě jeden měsíc, v němž si bude jen užívat všech příjemností, které život nabízí, hledala fotografka kalendáře Alena Hrbková příhodné prostředí, hodící se atmosférou k těm, která již v kalendáři jsou. "Mám fotku s kozou, husou, na motorce, ale žádnou v autě s nějakým pěkným, mladým šoférem," nechala se slyšet Luba Skořepová. A hned dodala, že si představuje kabriolet a focení by mělo proběhnout ve stylu období Pomády, které herečka považuje za jedno z nejpříjemnějších, co se života týče.

Volba tak padla na autosalon na pražském Žižkově, kde veterány ochotně zapůjčili a zároveň poskytli prostory k vernisáži fotografií z kalendáře. Výstava zde bude probíhat až do 6. září, každý den v 8 - 18 hodin, vstupné je zdarma. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků