Vévodkyně z Alby Cayetana Fitz-James Stuart y Silva

Vévodkyně z Alby Cayetana Fitz-James Stuart y Silva Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Tak to je mazec! Podívejte, jak před 66 lety vypadala vévodkyně z Alby jako nevěsta

Nositelka nejvíce šlechtických titulů na světě, vévodkyně z Alby Cayetana Fitz-James Stuart y Silva, se dostala do povědomí veřejnosti celého světa teprve nedávno. Média zaujal její romantický příběh, kdy si před dvěma lety vzala o 24 let mladšího státního úředníka Alfonsa Díez Carabantese a vzdala se kvůli nevoli rodiny se sňatkem absolutní většiny svého pohádkového majetku. Od té doby se o ní píše převážně v souvislosti s její zálibou v koupání se v na její věk vcelku odvážných bikinách.

Ale jak tato vážená dáma z vysokých kruhů vypadala zamlada? Když si v roce 1947 jako jednadvacetiletá brala svého prvního muže Luise Martineze de Irujo y Artázcoz v katedrále v Seville, byla půvabnou nevěstou s tmavými vlasy, na nichž měla posazenou velkou korunu s dlouhým závojem. New York Times tehdy nazval událost ‚nejdražší svatbou na světě‘. Z jejich manželství vzešlo šest dětí.

Poté, co vévodkyně ovdověla, se provdala v roce 1978 za Jesúse Aguirre y Ortiz de Zárate, s nímž zůstala až do jeho smrti v roce 2001.

Se svým posledním manželem je prý pojilo dlouholeté přátelství, které chtěli stvrdit manželským svazkem. Carabantes se vzdal jakéhokoli práva na její stále ještě obrovský majetek. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků