Držitelka Guinnessova rekordu nedbá na rady lékařů a své vlasy nechává dál růst.

Držitelka Guinnessova rekordu nedbá na rady lékařů a své vlasy nechává dál růst. Profimedia.cz

Takhle vypadají dredy pěstěné přes 40 let. Jsou nejdelší na světě!

Majitelku nejdelších přírodních dredů na světě zapsaných do Guinnessovy knihy rekordů byste našli ve městě Jonesboro v americké Georgii. Sedmačtyřicetiletá Asha Mandela si nechává růst vlasy téměř celý život, a přesto, že jí lékaři hrozí vážnými diagnózami, za žádnou cenu nehodlá nic měnit a své háro smotané do dredů nechává dál osudu.

Mandela se dostala do knihy rekordů v roce 2009, kdy jí byla naměřena délka 6,7 metru. Podle neoficiálního měření z minulého týdne ale jeden z jejích dredů měří dokonce 16,8 metru. Není to ale legrace. Nejenže mytí a sušení zabere Ashe dva dny, ale navíc s sebou neustále nosí zátěž téměř 20 kilogramů. To má za následek i zdravotní komplikace, před kterými Američanku varují její lékaři. Její vášeň by ji mohla prý i paralyzovat.

Ve svých necelých padesáti letech má už Asha za sebou dvě mrtvice, dva infarkty a rakovinu. Žena však věří, že jí právě dredy pomohly všechny problémy ustát, a tak není divu, že k nim má téměř mateřský vztah a obává se, že někdo její chloubu ustřihne, když se nebude dívat. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků