Zdeněk Izer vyhrál soud se sousedkou.

Zdeněk Izer vyhrál soud se sousedkou. Profimedia.cz

To tu ještě nebylo! Bavič Izer vyštval sousedku: Soud jí přikázal, že její psi nesmí pod pokutou 100 tisíc korun štěkat

7. srpna 2013 9:09

Takový verdikt soudu tady ještě nebyl. Bavič Zdeněk Izer vyhrál několik let se táhnoucí soudní spor se sousedkou ze středočeských Polerad Miloslavou Průšovou, a vyštval ji tak z jejího domova. Soud jí přikázal, že její psi nesmí štěkat, a to ve dne ani v noci.

Pokud by to psi porušili, hrozí jí pokuta 100 tisíc korun. Už jste někdy viděli, aby psi pod pokutou přestali štěkat? Ani paní Průšová ne, a proto se kvůli nelidskému Izerovi rozhodla z městečka raději odstěhovat.

Zdeněk Izer sousedku zažaloval před třemi lety. Tvrdil, že ho psí štěkání obtěžuje a nemůže ani spát. Pět let natáčel videa a pořizoval si nahrávky. V roce 2010 ale u soudu neuspěl a se sousedkou si museli zaplatit soudní výlohy napůl. Izer se ale nespokojil s verdiktem soudu a pokračoval dál. Nyní mu soud vyhověl a paní Průšové zbyly jen oči pro pláč.

"Musím prodat barák. Soud mi stanovil zaplatit padesát tisíc za právníka pana Izera a 60 tisíc za měření hluku. To přitom vždy prokázalo, že pejsci normu nepřekročili," řekla Blesku smutně chovatelka. "Psy máme nyní zavřené v domě a s bratrem se střídáme ve venčení. Museli jsme si kvůli tomu přehodit směny," prozrazuje dcera chovatelky Denisa. "Sháníme nyní na dům kupce, maminka chce být co nejdříve pryč," dodala. 

Gabriela Wolfová , Super.cz