Janek Ledecký prozradil cíl rodinné dovolené.

Janek Ledecký prozradil cíl rodinné dovolené. Foto: archiv J.Ledeckého

Ledecký tráví už desátou dovolenou na stejném místě. Neuvěříte, jaký adrenalin tam prožívá

8. srpna 2013 5:55

Celý rok jsou členové rodiny Janka Ledeckého (56) rozprostření po všech koutech planety. Syn Jonáš je nadšený cestovatel, Janek jezdí za svými divadelními projekty do Asie a dcera Ester jako profesionální lyžařka dobývá zlato na jednom světovém závodu za druhým. Proto je zpěvák a skladatel rád, když jednou v roce vyrazí celá rodina na společnou dovolenou. Letos už podesáté Ledečtí vyrazí na Lefkadu.

„Těšíme se z toho, že jsme našli jedno místo, kde je nám dobře," svěřil se Super.cz Janek. Řecký ostrov navštěvují hlavně z toho důvodu, že tam hodně fouká. „Je to nejbližší windsurfařská lokace v tom pravém slova smyslu. Od dvou hodin odpoledne na plážích perfektně fučí a my si to můžeme pěkně užít na prkně," říká Janek.

Pokud by bylo nedej bože bezvětří, tak si rodina milující lyžování umí poradit. „Bereme s sebou velký člun, tak když odpoledne náhodou nefouká, tak lyžujeme na vlnách," směje se Ledecký.

Zmíněná dovolená u moře bude pro Ledeckého posledním odpočinkem, než se po hlavě pustí do zkoušení muzikálu Iago, jehož je autorem. Jak už název napovídá, bude se jednat o muzikálové zpracování Shakespearovy hry Othello.

Nestárnoucí klasiku o lásce a žárlivosti se ale Janek rozhodl zpracovat po svém. „Mám problém s tím, že když se řekne Othello, tak si vybavím herce, jak se v šatně pajcuje krémem na boty. Řekl jsem si, že musíme příběh změnit a docílit toho, aby to bavilo diváky i nás účinkující," říká Ledecký a jedním dechem dodává: „Děj jsme přesunuli do současnosti. Z originálu zůstaly všechny zápletky a celá dějová linie. Obrovským překvapením pro diváky jistě bude, jak tohle všechno funguje v tak diametrálně odlišných prostředích, jako je švýcarská Ženeva nebo pevnost Citadel, která se nachází někde na Středním východu." 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků