Kristina Hanzalová

Kristina Hanzalová Foto: Archiv JirkaZZ

Miss Československa 1969 se nahoty nebála: Takto ukazovala vnady ve filmu, který po její emigraci zakázali ještě před premiérou

Kristina Hanzalová mohla být úspěšnou herečkou, ale dílem osudu se objevila pouze v jednom filmu, který byl krátce před premiérou nemilosrdně zakázán. Zato se však stala královnou krásy.

Krásná Slovenka působila v šedesátých letech jako elévka v Divadle Jonáša Záborského v Prešově, kde si jí všimnul režisér Václav Matějka. Ten ji obsadil do svého psychologicky laděného dramatu Nahota, v němž po boku Petra Čepka ztvárnila vesnickou učitelku. A jak už název filmu napovídá, Hanzalová se v tomto filmu objevila úplně nahá.

Nahé Hanzalové se však diváci nedočkali. Kráska se roku 1969 stala Miss Československa a poté, ještě před premiérou, emigrovala. Film tak okamžitě dostal stopku a diváci ho mohli zhlédnout až o mnoho let později.

Sympatická Slovenka přitom uspěla i na mezinárodní soutěži krásy Miss Universe. Roku 1970 se překvapivě probojovala až do semifinále, což byl pro československou dívku obrovský úspěch. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků